شما اینجا هستید :::

تبلیغاتی (صنعت- طلا- خوراک و...)

یکی از سبک‌های جذاب و چالش‌برانگیز عکاسی را می‌توان عکاسی تبلیغاتی دانست. این سبک با تلفیقی از هنر و روان‌شناسی، در دنیای امروز از عناصر مهم شناخته‌شدن و پیشرفت بسیاری از برندها و محصولات در بازارهای جهانی است. هنگام نگاه‌کردن به یک بروشور و یا آگهی تبلیغاتی، اولین چیزی که نظر شما را به خود جلب می‌کند چیست؟ خوب است بدانید اولین موضوعی که موردتوجه همگان قرار می‌گیرد، تصاویر ثبت شده بر روی آگهی‌ها است. عکس تبلیغاتی برای معرفی و شناخت محصولی خاص به مخاطبان گرفته می‌شود و هدفش اقناع آن‌ها برای ایجاد نیاز به محصول موردنظر است. در نظر داشته باشید که با صرف یک‌بار هزینه‌، شاهد نتایجی ماندگار و مطلوب در کسب‌وکار خود خواهید شد.

پرتره (چهره)

یکی از قدیمی‌ترین سبک‌های عکاسی را می‌توان عکاسی چهره یا پرتره دانست. عکاسی پرتره به آن سبک از عکس‌هایی اطلاق می‌شود که در آن چهره انسان‌، محور اصلی عکس‌هاست. نباید عکاسی پرتره را با عکس‌های معمولی که برای کارت‌های شناسایی گرفته می‌شوند یکی دانست. در این نوع عکاسی بیشترین تمرکز عکاس بر روی نورپردازی‌ها است. علاوه بر نورهای طبیعی، از تجهیزات نورپردازی مناسب نیز استفاده می‌شود؛ زیرا تأثیر به سزایی در نشان‌دادن درست خصوصیات، خلق‌وخو، ویژگی‌های خاص و انتقال احساسات سوژه به مخاطب خواهد داشت. شما می‌توانید از این سبک عکس‌ها به‌عنوان انتخابی مناسب برای چاپ، داشتن قابی زیبا با چهره خود و همچنین اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.

مدلینگ (لباس- کیف- کفش- آرایش)

عکاسی مدلینگ یکی از زیرشاخه‌های عکاسی تبلیغاتی بوده که تمرکز آن بر روی مد و زیبایی است. این سبک از عکاسی، عکس‌برداری از محصولات به همراه مدل است. مدل‌ها اشخاصی هستند که جهت کسب درآمد در پروژه‌ها استفاده می‌شوند. همان‌طور که در اطراف خود می‌بینید این سبک از عکاسی امروزه بسیار فراگیر است. علل اصلی محبوبیت آن بین مخاطبان را می‌توان گسترش شبکه‌های اجتماعی دانست؛ اما حوزه کاری این سبک، تنها به پست‌های اینستاگرامی و عکس‌های پروفایل محدود نمی‌شود و طیف گسترده‌ای از بازار تبلیغاتی را در بر می‌گیرد.

فرمالیته (زوج)

شاید گمان کنید بهترین زمان برای ثبت تصاویر زیبای شما، روز عروسی‌تان است، اما خوب است بدانید قبل از آن، فرصت بهتری پیش روی شما خواهد بود. عکاسی فرمالیته، پیش از عروسی، در فضاهای بازتر و با محدودیتی کمتر برای شما انجام خواهد شد. شما می‌توانید برای کسب تجربه‌ی عکاسی دونفره، روبروشدن با چالش‌ها، دریافت ژست‌های مناسب و ازبین‌بردن استرس خود، پیش از عروسی، اقدام به ثبت لحظات لذت‌بخش و شیرین خود کنید. همچنین دیگر محدودیتی در گرفتن ژست با یک نوع لباس نخواهید داشت و با آمادگی مناسب، در روز عروسی‌تان، مقابل دوربین‌ها قرار خواهید گرفت.

لحظه نگاری (خانوادگی- مهمانی- تولد- یلدا و...)

عشق و محبتی که بین اعضای خانواده جاری است را هیچ‌چیز به‌جز یک عکس دورهمی زیبا، نمی‌تواند به‌خوبی به نمایش بگذارد. سنت ثبت تصاویر خانوادگی از زمان اختراع اولین دوربین تا امروز ادامه دارد. عکس‌ها را باید از باارزش‌ترین دارایی‌هایی دانست که در گذر زمان حفظ شده‌اند. دیدن عکس‌های قدیمی می‌تواند اغلب تداعی‌گر احساسات خوب گذشته برای افراد باشد. تولد یکی از اعضای خانواده، شب‌های یلدا، دورهمی‌های خانوادگی، ورود یک عضو جدید به خانواده، به‌دنیا آمدن یک نوزاد و … همگی به علت ارزش بالا و به یاد ماندن لحظات شیرین و گذرای زندگی، می‌توانند بهانه خوبی برای ثبت‌شدن اعضای خانواده در یک قاب و کنار یکدیگر باشند.